Výrobky na míru

Cihly, dlažby a pásky na míru.

Jiný rozměr, tvar, povrch a barva. Nebo cihla či dlažba s jedinečným motivem?

Tvary a velikosti

U historických objektů se často setkáváme s nejrozmanitějšími architektonickými prvky. Pro usnadnění jejich renovací nabízíme u režného zdiva a dlažby širokou škálu atypických tvarů zhotovených dle původních originálů.

Personifikace a kolkování

Jedinečnosti celé stavby či původního vzhledu lze docílit také vyražením motivu do výrobků. Motiv raznice je volen zákazníkem: např. vyražení původních kolků nebo templářských křížů, sv. Jakubských mušlí, různých erbů či otisky atd.

Povrch - reliéf

Celkový vzhled stavby lze umocnit použitím lícového zdiva s reliéfem. Plastického efektu pohledové strany výrobku se dociluje při jeho vytváření, případně dalšími povrchovými úpravami. Možné je také staření povrchu různým sražením hran či otisky atd.

Kdy si nechávají zákazníci vyrábět personifikované výrobky?

Roman Ondrák

majitel rodinného domu

Pan Roman Ondrák dokončil v roce 2019 stavbu svého rodinného domu. Zbýval poslední krok – příjezdová cesta. Tu chtěl pan Ondrák ozvláštnit něčím neobvyklým, a proto si u nás objednal personalizovanou dlažbu. Díky ní nese cesta k jeho domu jeho iniciály a rok, kdy dům pro svou rodinu dokončil.

Olga Jankovcová

předsedkyně spolku Ultreia, z. s.

Spolek Ultreia se zabývá značením tras svatojakubské pouti. Českým městům chtěl spolek nabídnout dlaždice s výlisem tzv. mušle sv. Jakuba, které by značily průchody městy, a proto se obrátil na nás. My jsme nejprve připravili vzorek, který posloužil při prezentaci dlaždic při jednání spolku s kraji.