Pusťte cihlu do interiéru

Pusťte cihlu do interiéru

min čtení

Kde nejlíp vynikne tradiční vzhled cihly? Odpověď „na domě“ napadne každého, co ale pustit cihly do interiéru? Někteří už to zkusili… a výsledek vypadá skvěle.

Motiv cihly je doma především v amerických a britských interiérech, v těch dokonalých domácnostech, které znáte ze seriálů a sociálních sítí. Proč nepřenést jejich kouzlo i k nám do Čech? Máme pro vás inspiraci, která vám s tím pomůže.

Nepotřebujete cihlu, stačí fasádní pásky

Pokud pracujete se starším domem, který má v obýváku krásné neomítnuté stěny z klasických červených cihel, máte vyhráno. Ne každý ale narazí na takový poklad. Co dělat, když nejste mezi těmi šťastnými?

Efekt cihlové zdi snadno vytvoříte s fasádními páskami – tenkými plátky kameniny, které se nalepují přímo na stěnu. Vyrábíme je v klasickém rubínovém odstínu, ale také v odstínech gobi, kabr a antracit. Prohlédněte si je!

A kde fasádní pásky využít?

Kuchyň moderně i tradičně

Kuchyně ozvláštněné tradičním materiálem, jakým je cihla, vypadají jedinečně. Ptáte se, jestli jsou cihly vhodné okolo sporáku? Kameninové ano. Jde o materiál s velmi nízkou nasákavostí, ze kterého setřete cokoliv, dokonce i mastné skvrny. Čistit můžete prakticky čímkoliv, klasickými saponáty i horkou párou.

kuchyň s fasádními páskami na zdi

Kuchyň s našimi fasádními páskami

Útulný obývák

Obývák doplněný cihlou získává nádech promyšleného, ale útulného interiéru. Cihla skvěle funguje jako prvek, který propojuje sousedící místnosti, a zároveň chrání zdi. Tam, kde hrozí otloukání rohů, použijte kameninové fasádní pásky, které jsou pevné a odolné vůči mechanickému poškození.

obývák a kuchyň s obloukem obloženým fasádními páskami / cihlami

Zdroj: themagicbrushinc.com

obývák s cihlovou stěnou a velkým šedým gaučem

Zdroj: roomizy.com

Velkolepá hala

Vstupní haly a obecně velké otevřené prostory se s cihlovým prvkem úplně promění. Zmizí pocit cizosti příliš velké místnosti a zůstane osobitost domu i jeho majitelů.

V těchto místech se navíc vyplatí chránit zdi před ušpiněním a oboucháním. Při zouvání a svlékání kabátů stejně jako při chůzi po schodech se často nevědomky zachytíme stěny a ta je brzy zašpiněná. S fasádními páskami není zašpinění vidět, navíc můžete zdi kdykoliv omýt.

Velká hala se schodištěm, vzadu cihlová stěna s obrázky, před ní jídelní stůl s modrými židlemi

Zdroj: domino.com

Interiér stojí na detailech

Cihla nemusí být nutně červená a rozhodně nemusí být všude. Využijte ji na jednu stěnu místnosti nebo na detaily, jako je krb. Právě teď jsou v oblibě „falešné krby“, které můžou působit jako kýčovitý prvek, ale i jako neodmyslitelná součást pokoje – záleží na zpracování. S antracitovými fasádními páskami docílíte podobného efektu, jaký vidíte na fotce.

obývák s krbem obloženým antracitovými cihlami

Zdroj: themagicbrushinc.com

Otevírá interiér

Dotáhněte svou představu k dokonalosti a propojte interiér s exteriérem. Věnujte cihle prostor v části domu, která vítá návštěvníky i majitele při návratu z práce.

Zajímá vás, jak si fasádní pásky poradí s mrazem nebo horkem? Bez problémů. Kameninu, ze které je vyrábíme, jsme testovali na sto zmrazovacích cyklů, při kterém jsme ji opakovaně zmrazovali a zahřívali, a na materiálu se teplotní změny vůbec neprojevily.

Vchod do domu s šedými dveřmi, zdi kolem obložené světlými cihlami

Zdroj: kylieminteriors.ca

Co říkáte na trend cihly v interiéru vy? Napište nám na náš Facebook a pošlete nám fotky svých projektů.

Podobné články