O nás

Poznejte příběh poctivé cihly

Začíná v Kadani před 134 lety

Zanechte po sobě něco pro příští generace

Cihly z kvalitního jílu, to je tajemství staveb, které vydrží po generace. My ty naše vyrábíme už 134 let tradičním způsobem. Pomůžeme vám vybudovat něco, za co na vás budou vaše děti hrdé.

Spolupracujeme s odborníky z oboru

Cihly vyrábíme od roku 1885. Stále stejně poctivě

Již ve středověku se u nás v Kadani nacházelo tzv. Hliniště, odkud svou surovinu dobývali kadanští hrnčíři. O rozvoj kadaňských dolů a celého regionu se postaral podnikatel Fridrich Döll, který v roce 1885 založil i náš závod.

Od té doby tu vyrábíme poctivé cihly tradičním způsobem, který nelze uspěchat. Každá cihla projde rukama několika lidí. Každá prochází procesem řízeného schnutí a kontrolovaným výpalem na 1200 °C. Díky tomu víme, že každá z nich vydrží po desetiletí.

Katalog ke stažení

Stáhněte si náš katalog. A pokud máte netypický požadavek, ozvěte se nám. Rádi pro vás připravíme výrobky na míru.

Zlaté kadaňské ručičky

Než se naše cihly dostanou k vám, musí projít několika páry rukou. A právě za tyto ruce – přesněji za jejich majitele – bychom dali vlastní ruku do ohně. Kamenině rozumí jako málokdo a nepustí do světa nic než poctivé výrobky.

Daniel Bělík

Daniel Bělík

Vedoucí topičů

Je s námi už od roku 2006, a díky tomu, že prošel několika pozicemi, zná svou práci dokonale. Řídí pracovníky, plánuje směny a stará se, aby od nás výrobky odcházely v požadované kvalitě i termínu.

Gabriela Hánová

Gabriela Hánová

Pracovnice vyvážky pecních vozů

Její práce zahrnuje mimo jiné třídění výrobků podle kvality. Perfektně zná možné vady a zajišťuje to, že se chybové výrobky nikdy nedostanou k vám, našim zákazníkům.

Josef Křivda

Josef Křivda

Konstruktér forem pro lisy

Je s námi už od roku 1972. Zajišťuje výrobu forem na lisování našich výrobků – tato práce vyžaduje dlouholetou praxi a znalost procesu lisování. Proto je Josef nepostradatelný při vývoji nových produktů.

Dagmar Balátová

Dagmar Balátová

Ruční práce na bucharu

Je s námi už od roku 2008. Zajišťuje práci na bucharu nebo lisu. Díky její ruční práci jsme vám schopni dodat výrobky, které jsou originální a vynikají svým netypickým tvarem.

Naše práce zdobí rodinné domy i památky

Podívejte se, kde najdete kameninové cihly, dlažbu a další výrobky z Kadaně.