7 důvodů, proč upřednostnit kameninu před betonem

7 důvodů, proč upřednostnit kameninu před betonem

1.5 min čtení

Chystáte se rekonstruovat dům, stavět plot nebo pokládat dlažbu a nevíte si rady s výběrem materiálu? Sáhněte po kamenině: materiálu, který používali už naši předci a hlavně – zachováte ho i pro svá vnoučata.

V čem je kamenina lepší než beton?

  • Kamenina oproti betonu vyniká svou pevností (více než 65 MPa) a nedrolí se.
  • Oceníte ji i v zimě, kdy vydrží nejtvrdší mrazy. Nemusíte mít strach z porušení jejího povrchu ani tvaru.
  • Klasická betonová dlažba po čase na slunci ztratí barvu. Kamenina nepodléhá UV záření, a tak máte jistotu, že nikdy nevybledne. Zároveň také odolává tvorbě výkvětů.
  • Kamenina se vyznačuje vysokou odolností proti otěru. Odolnost proti otěru/obrusu je 40 x vyšší než u betonu, čili se neošoupe a při jejím výběru neuděláte krok vedle.
  • Kamenina odolá skvrnám od olivového oleje, kyseliny mléčné, jodové tinktury i draselných louhů. Oproti tomu reakce kyselin a roztoků na betonu vede ke korozi.
  • Netrapte se vidinou další rekonstrukce. Kamenina vydrží navěky a ocení ji i další generace.
  • Jednoduchý a nadčasový tvar se hodí pro jakýkoliv design a zaručuje moderní a estetický vzhled interiéru a exteriéru. S kameninou snadno vykouzlíte jedinečnou atmosféru domova.

Kamenina: přírodní a ekologický materiál

Kameninové výrobky vyrábíme v BRISPOLU ověřeným tradičním způsobem od roku 1885. K jejich výrobě používáme přírodní český jíl, který chemicky nedobarvujeme, takže je kamenina 100% ekologická a přírodní.

Svého typického zabarvení dosahuje barvou vypálených jílů. Pokud byste kameninovou dlažbu rozřízli napůl, zjistíte, že kamenina je probarvena v celém svém průřezu. Snadno ji tak rozpoznáte od betonové dlažby.

Viditelný rozdíl mezi betonovou a kameninovou dlažbou poznáte v jejím řezu.

Rozdíl kamenina a beton

Zajímá vás, jaké produkty z kameniny vyrábíme? Podívejte se na naše kameninové výrobky a inspirujte se realizacemi rodinných domů, zdí nebo plotů z kameniny.

Podobné články